FAQ – często zadawane pytania

W związku z epidemią wprowadzone zostały zmiany w godzinach otwarcia i funkcjonowania badań. Aktualne informacje pod poniższym linkiem:
https://psse-walbrzych.pl/informacja-o-wymazach

Próbki do badań przyjmowane są w pokoju nr 5 (parter) Punkcie przyjmowania materiału biologicznego do badań, który czynny jest:

Poniedziałek – czwartek od godz. 7:30 do godz. 11:00, dodatkowo w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 14:00 do 15:30 oraz piątek – od 7:30 do 14:30.

Aby wykonać badania należy:

  1. Okazać dowód osobisty, uczniowie –legitymację szkolną.
  2. Opłacić badanie – koszt badania 100,00 zł (z opłaty za badania zwolnieni są uczniowie posiadający skierowanie ze szkoły).
  3. Na badania należy zgłaszać się od poniedziałku lub od wtorku przez trzy kolejne, następujące po sobie dni.

W przypadku, gdy pracodawca zadeklaruje zwrot kosztów badania, należy:

  1. W dniu zgłoszenia się na badanie dostarczyć dokument firmy kierujący pracownika na
    badanie.
  2. Opłacić badanie – koszt trzykrotnego badania 100,00 zł.
  3. Faktura zostaje wystawiona na pracodawcę.

Odbiór wyników z badań:

  • wyniki w formie papierowej wydawane są najwcześniej od jednego do trzech dni od ostatniego badania, codziennie w godzinach od 12:00 do 14:00 w pokoju nr 5.
  • wyniki można odebrać drogą elektroniczną na stronie https://psse-walbrzych.pl/ najwcześniej od jednego do trzech dni od ostatniego badania.

Wyniki z badań do celów sanitarno – epidemiologicznych wydawane są wyłącznie w formie sprawozdania z trzykrotnego badania kału. Nie będą natomiast dokonywane wpisy do „książeczki badań”. Dokumentem do lekarza medycyny pracy lub pracodawcy jest sprawozdanie
z wykonanych trzykrotnych badań kału.

Zmiana wielkości czcionki