• Budynek PSSE w Wałbrzychu

Promocja zdrowia w sztuce teatralnej dziecięcej i młodzieżowej – „Wybieram zdrowie”

W dniu 3 grudnia 2019 r. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się XXVII Festiwal „PROMOCJA ZDROWIA W SZTUCE TEATRALNEJ DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WYBIERAM ZDROWIE”.

Po raz kolejny uczniowie wałbrzyskich szkół podstawowych wystąpią w spektaklach, które zgodnie z przewodnim hasłem Festiwalu mówią o tym jak dbać o zdrowie i jak je umacniać. Wystawiając sztuki własnego pomysłu dzieci i młodzież promują zasady zdrowego stylu życia. Przygotowując spektakle łączą przeżycia artystyczne ze zdobywaniem wiedzy, a prezentując spektakle, uczą swoich rówieśników.

Prezentacja sztuk na deskach teatru jest końcowym efektem programu edukacyjnego, którego celem jest popularyzacja wiedzy o zdrowiu, uświadomienie jego wartości, kształtowanie właściwych zachowań sprzyjających zdrowiu, profilaktyka uzależnień a także integracja środowiska szkolnego na rzecz promowania zdrowia.

„PROMOCJA ZDROWIA W SZTUCE TEATRALNEJ DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ – WYBIERAM ZDROWIE” jest programem autorskim, opracowanym przez pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu i realizowanym nieprzerwanie od 27 lat. Program z założenia promuje zachowania pozytywne, skłania do optymistycznego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Od początku niesie przesłanie dla młodych ludzi, że to od nich samych zależy w dużym stopniu zachowanie zdrowia.

Zmiana wielkości czcionki